Президентът на Украйна Володимир Зеленски заяви, че около 2,5-3 хиляди украински военни са загинали до момента във войната с Руската федерация, съобщава агенция Униан, цитирайки интервю на Зеленски за Си Ен Ен, пише novini.bg.
За сравнение, броят на руските военни, които са загинали досега, е около 19-20 хиляди, посочи още украинският президент.
Държавният глава добави, че около 10 хиляди украински военни са ранени и че “трудно да се каже колко от тях ще оживеят”.
Той отбеляза, че броят на цивилните жертви е по-трудно да се изчисли.
“Много е сложно да се говори за цивилните, тъй като в южната част на нашата страна, където градовете и селата са блокирани – Херсон, Бердянск, по на изток Мариупол, и района на изток, където се намира Волноваха – ние просто не знаем колко хора са загинали в тази зона, която е блокирана”, заяви Зеленски.