Дефицитът в държавния бюджет за 2026 г. е планиран да бъде 5.7%. Това стана ясно от думите на вицепремиера и министър на финансите Гълъб Донев по време на брифинг в сряда. На него той представи част от основните параметри на план-сметката за текущата година, която трябва да започне да действа от 1 август.
Заложеният официално от Министерството на финансите дефицит се равнява на малко над 7.2 млрд. евро. А планът е “дупката” в хазната да се…
Съдържанието е извлечено от външен източник. Можете да прочетете пълния текст на новината ТУК .
