42-годишен рецидивист е задържан за грабеж. Действия по разследването стартирали през месец август, когато 69-годишна жена потърсила помощ в полицията – в асансьор в жилищна сграда в ж.к. „Младост“ била нападната от непознат мъж. Потърпевшата разказала, че непознатият със сила й отнел златен синджир и обеци. В резултат на предприетите оперативно-издирвателни действия е установен и задържан извършителят на дръзкото деяние – 42-годишен, с криминалистически регистрации, осъждан. Материалите са докладвани в Софийска районна прокуратура и извършителят е привлечен като обвиняем по чл. 199 от НК. Наложена му е мярка „задържане под стража“ за срок до 72 часа, а по-късно изменена в постоянна.
Задържан е бандит, обрал жена в асансьор в “Младост”
-
от Kmeta.bg

Снимката е илюстративна
Свързани статии
Ще приключи ли 20-годишната агония с плана за управление на Борисовата градина
от
Kmeta.bg
юни 24, 2026
Строеж на небостъргач на "Черни връх" няма да бъде допуснат
от
Kmeta.bg
юни 22, 2026
Лято с учене чрез игри: безплатна академия за ученици от 1. до 12. клас в София
от
Kmeta.bg
юни 21, 2026
Ново пространство за игри, спорт и отдих: Правят парк в "Младост 1" (снимки)
от
Kmeta.bg
юни 18, 2026
Игри, забавления и спорт за деца в парковете на София
от
Kmeta.bg
юни 16, 2026