Кучешкият приют в Перник вече е с чисто нова амбулатория и операционна (снимки)

1 49

В общинския приют за безстопанствени кучета в Перник вече работи новата, напълно оборудвана амбулатория, изградена в изцяло нова сграда. Новата апаратура значително подобрява грижите за животните. На разположение вече има нов ехограф, апарат за инхалационна анестезия, операционна лампа и операционна маса, както и апарат за пълна кръвна картина. За нуждите на екипа е осигурен и нов специализиран автомобил.

На представянето присъстваха кметът на община Перник Станислав Владимиров, директорът на ОДБХ – Перник д-р Параскева Татаркова, началникът на отдела в направление „Безстопанствени животни“ Михаил Божилов и директорът на ОП „ФЛОР“ Мартин Жлябинков. Представителите на ОДБХ изразиха благодарността си към общината за последователната работа, доброто партньорство и неуморните усилия на служителите в приюта.

Кметът Владимиров подчерта, че Перник се превръща в пример за добра практика в цялата страна в работата с безстопанствени животни. Той отбеляза, че предприетите мерки дават реални резултати, и благодари на доброволците и служителите за отличната им работа. По думите му общината ще продължи да инвестира средства и да развива базата.

Част от оборудването е закупено със средства от общината, а друга част – с дарения. Ехографът и апаратът за кръвна картина са осигурени чрез дарителски кампании, организирани от доброволци.

В района на приюта предстои обособяването на допълнителни терени за разходки на кучетата. С модерната база, с която той вече разполага, се откриват и възможности за привличане на млади ветеринарни лекари, на които на да се предложат възможности за специализация.

Exit mobile version