Община събра и извози над 25 тона изхвърлени гуми

Петрич прави пореден разход, за да не се стига до палежи в полски райони, каквато практика има от години

14550 a9bd058c2b6c208d673e2e0ce0866cf8jpg

Община у нас даде добър пример – събирани от нерегламентирани места през последните две години стари автомобилни гуми се извозват до специализирани предприятия за рециклиране и оползотворяване. Гумите се съхраняваха при входа на депото за битови отпадъци край Петрич.

Близо 250 тона е количеството, за което е създава организация по извозване. Част от гумите са събирани от служители на общината, а други са струпвани край депото от граждани и фирми – незаконно. Община Петрич прави пореден разход, за да не се стига до палежи на гумите в полски райони, каквато практика има от години. Голямото количество се пази при депото за битови отпадъци според правилата за пожарна безопасност, особено през последните седмици на високи температури. Общината призовава фирмите за смяна на гуми и жителите на града да не се изхвърлят безобразно на всевъзможни места излезлите от употреба автомобилни гуми. Депото край града също не е място, на което да се струпват.

Съгласно Наредбата за управление на отпадъците и поддържане чистотата на територията Петрич, приета от Общински съвет, предвидената глоба за изхвърляне на автомобилни гуми е: за физически лица от 200 до 1000 лв.; за юридически лица и еднолични търговци се налага имуществена санкция в размер от 5000 до 10 000 лв.

Exit mobile version