Един от градовете у нас с най-много японски вишни е Севлиево.
С времето бяха посадени десетки дръвчета сакура, които се превръщат в атракция за туристите и преминаващите през града през двете седмици на цъфтежа в края на април.
Можете да ги видите на площад “Свобода”, в парк “Казармите” и в парк “Черничките”, както и подредени в красиви редици край севлиевските улици.
Нежните им розови цветове и аромат са се превърнали в нещо обичайно за местните, но спират дъха на дошлите отвън.
В японската традиция съзерцаването на цъфналите вишневи дръвчета е израз на почит към природата, хармонията и кръговрата на живота.
