На 30 май Добринище се превърна в столица на детския шахмат. В оспорвана и емоционална надпревара участие взеха 41 деца от Добринище, Банско, Разлог, Гърмен, Благоевград и Украйна. Събитието бе организирано по повод Международния ден на детето – 1 юни, с основна цел популяризиране на шахматната игра сред децата и младежите в региона.
Турнирът се превърна в първа голяма изява за децата от Шахматен клуб „Добринище“. Те започнаха своите тренировки едва през февруари 2026 г., а днес вече се състезават рамо до рамо с утвърдени състезатели, демонстрирайки завидни умения и силен състезателен дух. В момента в клуба тренират над 30 деца, а поради засиления интерес от 5 юни стартира и нова група за начинаещи.
На турнира присъстваха зам. – кмета Георги Доневичин, който поздрави участниците и организаторите, общинските съветници Елена Караджова и Петър Сакарев.
Крайно класиране в основния турнир:
Първо място – Никол Лазарова (ШК „Виктори“ – Благоевград)
Второ място – Иван Атанасов (Банско, ШК „Асеневци“)
Трето място – Емилия Пазвантова (Банско, ШК „Асеневци“)
Поздравления за всички млади шахматисти, техните треньори и родители! Пожелаваме им още много успехи, вдъхновение и спортен дух по пътя към нови постижения.
