Цените на Xbox, Mac и iPad скачат заради недостига на чипове

depositphotos 434964362 l

Microsoft обяви в четвъртък, че от 1 август ще повиши цените на своите игрови конзоли Xbox в световен мащаб с между 100 и 150 долара. Компанията посочи като причина рязкото поскъпване на паметта и устройствата за съхранение на данни, предизвикано от търсенето, свързано с изкуствения интелект, предава Euronews.
В Съединените щати най-достъпният Xbox – Series S – ще поскъпне до 500 долара това лято, докато Series X ще струва до 800 долара. Компанията все още не е…

Съдържанието е извлечено от външен източник. Можете да прочетете пълния текст на новината ТУК .

Exit mobile version