Баскетболен клуб “Несебър” – набор 2014 г., спечели международния турнир “Балканска купа” в Одрин, провел се в края на август. Спортната надпревара бе за момчета до 12 години. С 4 победи от 4 мача талантливите баскетболисти демонстрираха надмощие в играта и майсторство на терена – силна защита и бързи атаки в нападение, с което надиграха значително по-високите си противници и донесоха шампионската купа в Несебър.
Резултатите от срещите на отбора срещу “Чорлу” са 38:31, с “Динамик” – 33:16, с “Къркларели” – 45:26 и с домакините “Одрин ФСМ” – 44:24 точки.
„БК „Несебър” очаква с нетърпение започването на сезона 2025/26г., за да играе първите си официални мачове в зала „Арена Несебър” пред собствена публика и да радва местните жители с успехите си”, коментира треньорът на тима Стойчо Кукучев.
