Емилиян Георгиев е първият гражданин, който плати своите местни данъци за 2026 година в Берковица.
В 08:35 ч. той заплати данък върху недвижимите имоти и данък МПС, като избра плащане в брой.
Сред първите данъкоплатци беше и кметът на общината – Радослав Найденов, който заплати своите задължения с карта. Той пожела на служителите от отдел „Местни данъци и такси“ добра събираемост и повече отговорни граждани.
Всеки, може да плати своите задължения за данък недвижимо имущество и ТБО:
– Чрез мобилно или електронно банкиране – Банка ДСК, УниКредит Булбанк, Юробанк, ПИБ или ОББ
– Чрез Изипей
– На касата на Данъчната служба в сградата на община Берковица
При заплащане на пълния размер на данъка до 30 април, се ползва и 5% отстъпка.
Всички коректни данъкоплатци, които нямат други задължения към общината, участват в томбола за награда: ваучер на стойност 500 €. Тегленето на печелившия талон ще се състои на 4 май (понеделник) 2026 г.
Напомняме, че плащането на местни данъци и такси към община Берковица вече е по-лесно и по-удобно чрез мобилните приложения за банкиране.
