Бус с ученици от Мъглиж удари кон на пътя

Снимката е илюстративна

Снимка: Pixabay

Бус с ученици е претърпял инцидент на Подбалканския път София-Бургас.

Превозното средство е ударило кон на пътното платно между Клисура и Антон, съобщава NOVA. За щастие няма пострадали, но учениците са силно изплашени от случилото се. Те са от Професионалната гимназия по селско стопанство в град Мъглиж. Пътували от София за родното им място.

Удареният кон е бил чипиран, като ветеринарен лекар от Пирдоп ще разчете чипа и ще бъде наложена санкция на животновъда. В района редовно шофьори сигнализират за животни на пътя. Час след инцидента с ученическия бус, Подбалканския път са пресекли други 20 коне.

Exit mobile version