В библиотеката в Несебър бяха отличени най-добрите автори във втория регионален творчески конкурс

2 48

В Библиотека „Младост” в Несебър бяха отличени най-добрите автори във Втория регионален творчески конкурс за стихотворение, есе, кратък пътепис или приказка на свободна тема. Проявата бе насочена към ученици от 5. до 12. клас, разделени в две възрастови групи и в нея взеха участие възпитаници от различни училищата на територията на община Несебър.

С първа награда от двете възрастови групи бяха отличени две ученички от СУ „Любен Каравелов” – Несебър. Това са Соня Бежанска от 5. „д” клас с ръководител  Ива Айгърова и  Кристияна  Комитова от 9.  „б” клас  с ръководител Жулиета Колева.

С втора награда са отличени творбите на Марая  Комитова от  7. „б” от ОУ „Св. св. Кирил и Методий” – Равда с ръководител Живка Митова и Даниела Събева от  9. „а” от СУ „Любен Каравелов” – Несебър с ръководител Филка Калъбалъкова.

Носители на трета награда станаха Габриела Червенкова от 5. „а” клас към ОУ „Св. св. Кирил и Методий” – Равда с ръководител Анна Червенкова и Натали  Начева от 8. „д”  клас при СУ „Любен Каравелов” – Несебър с  ръководител Радостина Димитрова.

Бяха присъдени и две специални награди на книжарница „Всичко за всеки”. Те са за  Камелия Вълчева от 6. клас към ОУ „Св. св. Кирил и Методий” – Гюльовца с ръководител  Магдалена Кирякова и за Михайло Бутенко от 6. „б”  към ОУ „Св. св. Кирил и Методий” – Равда с ръководител   Анна Червенкова.

Поощрителни предметни награди получиха петима ученици от Равда: Пламена Комитова  и Галин Колев  от 7. „б” клас с ръководител Живка Митова и петокласниците, възпитаници на г-жа Анна Червенкова, Натали  Жекова, Сияна Калдерон, Соня Костадинова.

Организатор на конкурса бе Библиотека „Младост” при НЧ „Яна Лъскова – 1905″ и даде възможност на младите таланти с интерес към литературата да изявят своята дарба. Целта на проявата бе да провокира творческото мислене на подрастващите, за да изразят те своите мисли и емоции върху белия лист.

Exit mobile version