В Козлодуй се проведе Общинският кръг на Националното състезание по безопасност на движението по пътищата (БДП). Тази година домакин на състезанието бе СУ „Св. св. Кирил и Методий”. Официален гост и председател на комисията по оценяване на състезателите бе Гълъбин Младенов, зам.-кмет на община Козлодуй. Част от комисията бяха също Венера Митова и Елка Мирчева – учители от СУ „Св. св. Кирил и Методий”. Главен ръководител на състезанието бе Станислав Стоянов, учител по физическо възпитание в същото училище.
Състезанието е част от дейностите, заложени в календара на МОН, а неговите основни цели са свързани с изграждане на отговорно отношение у учениците към безопасността на движението по пътищата, както и придобиване на основни знания и умения за преценяване на опасни ситуации и фактори при тяхното участие в движението по пътя.
