Гордост! Второ злато за ансамбъла ни в Ташкент

199948740 5506477729423027 2420370761952458373 n

Снимка: Българска федерация художествена гимнастика - Официална страница/Facebook

Ансамбълът на България спечели титлата на финала на пет обръча на турнира от Световната купа по художествена гимнастика в Ташкент, Узбекистан.

Тимът в състав Вая Драганова, Женина Трашлиева, Петя Борисова, Елена Георгиева, София Иванова и Биляна Везирска имаше известни неточности в изпълнението си, но получи най-високата оценка от 29.750 точки. На второ място са домакините от Узбекистан с 26.900 точки, следвани от Казахстан с 24.000 и Азербайджан с 21.900 точки.

Българският ансамбъл вчера взе и златото в многобоя, а по-късно днес ще играе на три ленти и две топки.

Призьорките бяха наградени от трикратната световна шампионка Мария Петрова, президент на Техническия комитет към Европейската гимнастика и технически асистент от ФИГ.

Exit mobile version