С много усмивки, ентусиазъм и грижа за природата десетки деца от самоковските училища се включиха в традиционното зарибяване на река Искър и нейните притоци в районите на Бели Искър, Мала църква и Говедарци, както и в река Палакария.
Десетки деца от Самоков се включиха в традиционното зарибяване на река Искър
Заедно с кмета на Самоков инж. Ангел Джоргов те пуснаха във водите над 15 000 малки балкански пъстърви, превръщайки деня в истински празник на природата и отговорното отношение към нея
