Дулово ще отбележи Деня на Земята с кампания за даряване и рециклиране на дрехи

2 1

Дулово организира кампания по повод Деня на Земята – 22 април, насочена към насърчаване на повторната употреба на текстил и подпомагане на хора в нужда. Инициативата преминава под мотото „Земята ни облича – нека я пазим. Втори живот за нашите дрехи“.

По време на дарителската акция се събираха чисти, здрави и годни за употреба дрехи. Те ще бъдат предоставени на нуждаещи се.  Кулминацията на инициативата ще бъде на 22 април, когато в парка до сградата на общинската администрация ще бъде организиран импровизиран. „Градски гардероб“. Там всеки желаещ ще може да получи дрехи според своите нужди.

От местната администрация посочват, че ежегодно тонове текстилни отпадъци замърсяват околната среда, докато същевременно много хора изпитват недостиг на основни вещи. С кампанията се цели да бъде прекъснат този цикъл и да се насърчи устойчиво потребление чрез дарение и рециклиране.

По данни на организаторите, една дреха може да се разгражда в природата до 200 години, което прави повторната й употреба важна стъпка към опазване на околната среда.

Инициативата е част от усилията на община Дулово за повишаване на обществената ангажираност по екологични теми и социална подкрепа.

Exit mobile version