Етрополе с почетно отличие за принос в развитието на местната власт

2 49

Кметът на Етрополе инж. Владимир Александров и председателят на Общински съвет – Етрополе Боряна Керемидска взеха участие в 39-ото Общо събрание на Националното сдружение на общините в Република България. Те получиха почетна юбилейна грамота и имаха възможност да обменят опит и добри практики с кметове и представители на местната власт от цялата страна.

В официалната част участие взе и президентът Илияна Йотова, която подчерта значението на силните местни общности и активния диалог между държавната и местната власт. В своето слово тя акцентира върху ролята на общините като най-близката до хората институция и необходимостта от устойчиво развитие на регионите.

Участието в Общото събрание е важна стъпка към надграждане на добрите практики и реализиране на политики в полза на жителите на Етрополе.

Exit mobile version