По повод християнския празник Илинден, посветен на Свети пророк Илия, в селата Велика и Кости се проведоха тържествени чествания, които събраха множество жители и гости.
В село Кости десетки вярващи се събраха в храма, за да се включат в молитвата и да се поклонят на донесената чудотворна икона на Св. Богородица „Предвъзвестителка” – светиня, която носи надежда, благословение и духовна сила. Молитвеното събитие остави дълбок отпечатък в сърцата на присъстващите и се превърна в истински празник на вярата и духовността за общността в село Кости.
В село Велика отец Божил отслужи водосвет и освети курбана за здраве, който бе раздаден на всички присъстващи.
По инициатива на кметството най-малките гости бяха зарадвани с безплатен сладолед, а народната певица Зорница Атанасова и оркестър ,,Царево” се погрижи за доброто настроение с пъстро фолклорно представление.
Празнично настроение цареше и в село Кости, където тържествата започнаха с Архиерейска света литургия, отслужена от Негово Високопреосвещенство Сливенския митрополит Арсений. Празникът продължи с традиционни народни борби и фолклорна програма, представена от оркестър „Нашенци“ със солисти Катя Георгиева и Димо Димов, които с песните си радваха гостите на с. Кости.
Събитията бяха уважени от заместник-кметовете на Община Царево – Денис Диханов и инж. Стефка Колева.