И електрическите коли ще бъдат засегнати от новите правила за паркиране в София

При тях те влизат в сила от 2027 г.

561732936 1243737264456414 7579845109530288381 n

Новите промени в паркирането в София от догодина, които предизвикаха вълна от недоволство, частично ще засегнат и собствениците на електрически автомобили. Досега те можеха да паркират безплатно в платените зони през цялото работно време. Елетрормобилите запазват привилегията си да могат да паркират през цялото работно време в зоните за паркиране, но само първите 3 часа ще бъдат безплатни. След това те ще могат да използват зоната до края на работното време, но ще заплащат всеки час.

Πpeз пocлeднитe гoдини имeннo cвoбoднoтo пapĸиpaнe бe eдин oт ocнoвнитe apгyмeнти зa пoĸyпĸa нa ЕV в cтoлицaтa. Cпopeд ĸpитицитe пpeмaxвaнeтo нa тaзи oтcтъпĸa щe oxлaди eнтycиaзмa ĸъм eлeĸтpичecĸaтa мoбилнocт и щe пocтaви пoд въпpoc ycтoйчивocттa нa тaзи пoлитиĸa.

За електромобилите ще важат и същите правила за локалното паркиране. Те ще трябва да си вадят месечни или годишни винетни стикери на стандартни цени.

Промените за електомобилите да влязат в сила от 2027 г.

Exit mobile version