Какво пише в имейлите с бомбени заплахи до училищата

Сигнали са получени в София, Стара Загора, Пловдив, Перник, Хасково, Враца, Варна, Сливен, Русе и Добричко

uchilishte

„Пригответе се за огнената бездна на ада, която очаква Европа“ – така започва заплашителният сигнал за бомби, изпратен на няколко училища в цяла България, съобщи bTV. То завършва с „Ние се борим за Аллах и установяването на неговия закон“. Авторите на заплахата предупреждават и че е дошло време за война и че са готови за бойното поле.

Предупрежденията казват още и че западната тирания ще бъде посечена с мечове и жертви на мюсюлмани.

У нас сигнали за бомби в София, Стара Загора, Пловдив, Перник, Хасково, Враца, Варна, Сливен, Русе и Добричко изплашиха и евакуираха учители и деца.

МВР проверява злоумишлените съобщения, получени тази сутрин на служебните електронни пощи на училища в страната.

28 са общо съобщенията за поставени взривни устройства в училища в Стара Загора и села на общината. В Перник заплаха е дошла в 11 ОУ “Елин Пелин”.

В Пловдив сигнали са получени в три училища. В Сливен заплашените училища са 13.

В Кърджали учениците от СУ “Йордан Йовков” бяха изведени от класните стаи.

Exit mobile version