От 4 до 7 декември Козлодуй бе домакин на най-големия международен турнир на Балканите по кикбокс на ринг – „Купа Козлодуй”, стил лоу кик. Събитието е част от Общински спортен календар 2025 г. Кметът Маринела Николова официално откри събитието с думите: „За осма поредна година, с подкрепата на община Козлодуй и благодарение на председателя на клуба по кикбокс „Златните момчета” Георги Вачев, нашият град е домакин на турнир от такъв висок ранг. За мен е чест да бъда тук сред толкова много спортисти, които ще се борят за победа. Всеки един от присъстващите днес клубове е достоен представител на кикбокса. Пожелавам успех на всеки един от вас и нека най-добрият да победи”.
Турнирът е под егидата на Българската конфедерация по кикбокс и муай тай и Световната федерация по кикбокс „ВАКО”.
