София ще има улица, която ще носи името на писателя Тери Пратчет. Това стана ясно от седмичния бюлетин за работата на районния кмет и администрацията на район “Триадица”, оповестен на 1 февруари. Предложението е на кмета на район “Триадица” Димитър Божилов и вече е прието.
Улица “Тери Пратчет” ще бъде в квартал “Манастирски ливади – изток”, посочва Дарик. До момента тя е била безименна.
Тери Пратчет е английски писател, който се смята за най-продавания автор във Великобритания през 90-те години на 20 век. Продал е повече от 55 милиона книги, които са преведени на 36 езика.
