Лекари и зъболекари в селата на община Божурище няма да плащат наем

Снимка: Pixabay

Снимката е илюстративна

Лекарите и зъболекарите в селата на община Божурище няма да плащат наем. Решението е на кмета Георги Димов. То ще бъде взето на заседание на Общинския съвет другата седмица и се отнася за кабинетите, които са общинска собственост.

“Нашата цел е да стимулираме интереса към медицинските практики в малките населени места и доставянето на адекватна медицинска грижа. Предлагам да не се начисляват и да не се заплащат наемни вноски по сключените и сключваните в бъдеще договори за наем на помещения, общинска собственост – предназначени за лекарски и стоматологични кабинети, находящи се в селата на територията на община Божурище”, аргументира се Димов.

По думите му решението ще получи подкрепата на общинските съветници при гласуването на 29 септември.

Exit mobile version