С цената на огромни усилия, отделяне на кадрови ресурс и изпращането му на зелена граница постигнахме нещо, което не е постигано досега – от един месец няма миграционен проблем в България. Това заяви министърът на вътрешните работи Бойко Рашков относно действията на МВР във връзка с миграционния натиск.
Той откри работна среща, посветена на грижите за непридружени деца чужденци у нас.
„Миграционният поток към държавите от ЕС, включително и към нашата страна, през последните години е причина за създаването на целева група – непридружени деца, пребиваващи на територията на страната. В резултат на съвместната дейност на МВР и МТСП – ведомствата, които работят по гарантирането на правата на тази уязвима група – са реализирани промени в законодателството, регламентиращи както правните действия, така и установяването на децата у нас“, отбеляза министър Рашков.
