От другия четвъртък започва имунизация срещу COVID-19 на бездомните и скитащи лица в Русе. Това стана ясно от проведена среща между изпълняващия длъжността областен управител Свилен Иванов и директора на Регионалната здравна инспекция д-р Маргарита Николова. На практика възможност за ваксиниране ще имат потребителите, ползващи кризисната трапезария на БЧК през зимните месеци. Засега са се записали 25 души от общо 60 регистрирани, което е около 42%. Инициативата се осъществява съвместно между местното РЗИ и русенския Червен кръст, като мястото, където ще се извършват имунизациите, ще бъде определено от хуманитарната организация. За сега е ясно, че ваксините ще бъдат поставяни от мобилен екип на РЗИ. Най-вероятно пожелалите ще бъдат имунизирани с ваксината на „АстраЗенека“. От самото начало на епидемията служителите и доброволците към БЧК активно работят за намаляване разпространението на заразата и справянето с последствията. Проведени са множество обучения сред рискови групи, а същевременно са подпомогнати с храна и медикаменти нуждаещи се хора.
Мобилен екип имунизира бездомници
-
от Kmeta.bg

- Categories: Област Русе
- Tags: бездомнициВодещи новиниекипимунизацияРусе
Свързани статии
Поставиха първите автоматични външни дефибрилатори в Русе
от
Kmeta.bg
юни 24, 2026
Започна строежът на физкултурен салон в Спортното училище в Русе
от
Kmeta.bg
юни 13, 2026
Над 140 тротинетки са иззети за две години в Русе
от
Kmeta.bg
юни 7, 2026
Открита сцена до скейтпарка в Русе събира български и чуждестранни алтернативни музиканти
от
Kmeta.bg
юни 6, 2026
Русе продължава безплатната подкрепа за родители
от
Kmeta.bg
май 10, 2026