Наши ученици с медали от международен турнир в Швеция

medali

Български ученици завоюваха бронзови медали на международния турнир на младите физици, който се проведе в град Лунд, Швеция. Участваха отбори от 35 държави, като общият брой на индивидуалните участници беше около 180.

Турнирът се състоеше от пет физични битки, в които отборите представяха и дискутираха решенията на поставените експериментални задачи. За България се състезаваха Александра Петкова от 12. клас на НПМГ „Акад. Любомир Чакалов“ в София, Елена Йорданова от 11. клас, МГ „Баба Тонка“ – Русе, Диана Начева – 11. клас на МГ „Акад. Кирил Петков“ в Пловдив, Аркадий Каленников от 11. клас на ПМГ „Акад. Сергей Корольов“ в Благоевград и Димитър Войводов от 12. клас на същата гимназия.

Ръководители на отбора бяха: гл. ас. д-р Мая Жекова – Физически факултет на СУ „Св. Климент Охридски“ и Никола Каравасилев от Съюза на астрономите в България.

Exit mobile version