В ОУ „Г. С. Раковски” – Оризаре бе открит нов, модерен физкултурен салон. Обектът надгражда училищната база, като се създават съвременни условия за спорт и различни активности на учениците през зимните месеци.
„Изключително съм щастлив, че реализирахме този обект, защото до този момент училището не разполагаше със закрита спортна зала, където да се провеждат занятия. В изпълнение на последователната ни образователна политика през последните години учебните заведения на нашата територия променят своя облик чрез разширяване и модернизиране на материално-техническата им база”, коментира кметът на Несебър Николай Димитров.
Той, заедно със зам.-кмета Иван Гургов, директора ОУ „Г. С. Раковски” Паунка Стоева, кметът на Оризаре Васил Василев, учители и гости имаха възможността да видят част от спортните занимания на развълнуваните ученици, които бяха подготвили кратки физически активности и танцови изпълнения.
Новият физкултурен салон в село Оризаре, община Несебър, е едноетажна пристройка към съществуващата сграда на училището, свързана с топла връзка към нея. Достъпът от учебното заведение към него се осъществява чрез закрит коридор.
Новоизграденият обект в Оризаре е реализиран с финансиране по „Програма за изграждане и основен ремонт на спортни площадки и физкултурни салони в държавните и общинските училища за периода 2024 – 2026 г.” на Министерството на образованието и науката.
С цел развитие и стимулиране на двигателната култура на децата, както и поддържането на добър тонус у физически активните жители в Оризаре, община Несебър е разработила проект за основен ремонт на обществен селищен парк в селото. Това е поредният обществено значим проект там, с който се цели не само благоустрояване на пространството с модерни и съвременни зони за спорт и отдих, но и подобряване условията на живот в селището.
Несебър осъществи още една цел в последователната си образователна политика – вече е факт и новият физкултурен салон в ОУ „Св. св. Кирил и Методий” в с. Гюльовца.
„Реализацията на обекта осигурява провеждането на пълноценни учебни часове по физическо възпитание, способства за осъществяване на разнообразни спортни дейности в училището през студените месеци и повишаване на двигателния режим на учениците”, заяви кметът на Несебър Николай Димитров по време на откриването на физкултурния салон и допълни: „Нашите учебни заведения разполагат със съвременна база, която непрекъснато развиваме и надграждаме. Стремим се всяко училище да предоставя качествено образование и комфортни условия независимо от населеното място”.
По време на официалното откриване на обекта се проведе демонстрация на различни спортни игри от възпитаниците на учебното заведение. За усилията и старанието си учениците бяха аплодирани от кмета на община Несебър Николай Димитров, кмета на Гюльовца Жельо Желев, зам.-кмета Иван Гургов, директора на училището ОУ „Св. св. Кирил и Методий” Николай Атанасов, учители и гости.
Физкултурният салон към училището в Гюльовца е едноетажна пристройка към съществуващата сграда на училището, свързана с топла връзка към нея. Достъпът от учебното заведение към него се осъществява чрез закрит коридор.
Новоизграденият физкултурен салон в учебното заведение, който е проект с висока обществена значимост, е осъществен с финансиране по „Програма за изграждане и основен ремонт на спортни площадки и физкултурни салони в държавните и общинските училища за периода 2024 – 2026 г.” на министерството на образованието и науката.
За да стимулира развитието на спортни и двигателни навици у деца и подрастващи преди няколко години община Несебър изгради в Гюльовца нова детска площадка за малчугани от 3 до 12 години, основно бе ремонтирано и спортното игрище в двора на училището. Администрацията е планирала да изгради фитнес на открито в селото, както и да ремонтира съществуваща детска площадка в парка на същото населено място.