Нов младежки център, изграден със средства по Националния план за възстановяване и устойчивост, откриха в Сандански. Предвижда се той да обхване до 450 души на възраст между 15 и 29 години.
Проектът е на стойност 1,8 млн. лева. Основната му цел е да се превърне в притегателно място за младите хора в общината. Центърът ще работи активно и с младежи от уязвимите групи. В страната се изграждат общо 19 такива младежки центрове по Плана за възстановяване и устойчивост (ПВУ).
На събитието присъстваха кметът на Сандански Атанас Стоянов, народният представител Георги Георгиев и началникът на Регионалното управление на образованието в Благоевград Ивайло Златанов.