Откритият плувен басейн в Силистра ще заработи отново

Той бе отдаден на общината безвъзмездно, но ще отвори догодина

Силистра подписване басейн
Откритият плувен басейн на Силистра ще заработи отново. Договор за безвъзмездното му отдаване бе подписан между кмета на общината Александър Сабанов и собственикът на басейна Явор Георгиев, представляван от г-н Марин Калушев.
След проведени разговори, Георгиев отдава безвъзмездно за ползване съоръжението на Община Силистра в рамките на три сезона.
Кметът заяви готовността на администрацията да състави план за реновиране на съоръжението и прилежащата инфраструктура. Той сподели, че по всяка вероятност басейнът няма да заработи този летен сезон, тъй като разходите, които са необходими за ремонтите не са заложени в бюджета за годината.
Градоначалникът смята, че това е една много добра инициатива, благодарение на която догодина жителите и гостите на града ще имат възможност да ползват басейна през горещите летни дни.
Exit mobile version