В Ахтопол беше открита тържествено новоизградената STEM среда в училището. Това се случи в присъствието на кмета на община Царево Марин Киров, административния секретар Мария Конярова, председателя на Общински съвет Царево Таня Янчева, заместник-кметовете Денис Диханов, Мария Янакиева и инж. Стефка Колева, директора на училището Албена Касабова, учители, родители и ученици.
Събитието се превърна в символична крачка към по-модерно, иновативно и вдъхновяващо образование.
Новите кабинети по „Природни науки” и „Математика и информатика”, както и високотехнологично оборудваните и свързани класни стаи (ВОСКС), са създадени по процедура „Училищна STEM среда” към Механизма за възстановяване и устойчивост, част от Националния план за възстановяване и устойчивост. Проектът е реализиран със 168 368,27 лв. безвъзмездно финансиране.
С реализирането на STEM средата училището създава условия учениците да учат чрез практика, експерименти и работа по реални задачи, да развиват критическо мислене и дигитални умения и да откриват науката по достъпен и увлекателен начин.
