Откриха тържествено STEM център в село в община Ивайловград (снимки)

Той се състои от два специализирани кабинета - по природни науки и информационни технологии

1 50

В ивайловградското село Белополци беше тържествено открит STEM център в ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“. Така се постави важна стъпка към модерното образование – обучение, което развива любопитството, уменията и креативността на децата. Новият STEM център се състои от два специализирани кабинета – по природни науки и информационни технологии.

Събитието беше отбелязано с вдъхновяващи открити уроци, които демонстрираха възможностите на новата учебна среда: Жизнен цикъл на пеперудата, Жизнен цикъл на пчелата, Урок за човешкото сърце, съчетан с демонстрации и модели.

В кабинета по ИТ гостите се запознаха с модерното оборудване и дигиталните инструменти, които вече са част от ежедневието на учениците в школото.

Събитието уважиха Диана Овчарова – кмет на община Ивайловград, Росимира Шишманова – секретар на общината, Шукрие Исмаил- кмет на с. Белополци

Exit mobile version