Отстраниха от поста изпълнителния директор на Националния дворец на културата Андрияна Татарова. Това обяви по време на заседание на парламентарната комисия по култура и медии ресорният министър Евтим Милошев, предаде Нова тв. „Назначих проверки на Инспектората и поисках вътрешен одит. Резултатите от одита предстои да излязат. Тези на Инспектората обаче излязоха. На тяхна база, считано от 24 юни, освободих като член на съвета на директорите и прекратих договора на Татарова за управление на дружеството”, обяви Милошев. Той обаче уточни, че това не я освобождава от отговорност.
Припомняме, че Върховният административен съд окончателно потвърди наложената й глоба от 5000 лева заради конфликт на интереси. Нарушението се състои в това, че тя е сключила договор за наем на зала със свързано с нея лице – собствения й син. Според решението на магистратите на Татарова са отнети още 476 лева от дневното й възнаграждение за 28 май 2024 г. – деня, в който е подписан проблемият контракт. Шефът на НДК е осъдена да заплати и разноски по делото в размер на 102 евро.
