Стъпка към отварянето на “Врана”

Областната управа започна приемането на парка, съобщи Стефан Арсов

Vrana8

Снимка Дворец Врана

Областният управител на София Стефан Арсов обяви, че започва фактическото приемане на парк „Врана“. По думите му, след изпратените от областната управа разяснения, Столична община е изпълнила изискванията и процедурата може официално да продължи.

Арсов подчерта, че поема ангажимент за опазването и достъпността на парка за всички граждани. „Този красив кът на природата е част от нашето общо наследство и отговорност, която поемаме с грижа и внимание – за днешните и бъдещите поколения“, заяви той.

Припомняме, че в началото на юли Столична община затвори за посетители парка и се отказа да го стопанисва поради високите разходи и факта, че официално той се води към Областната управа и не е бил предотстъпен.

В края на юли пък Министерският съвет одобри допълнителни разходи в размер на 1 365 800 лв. по бюджета на Министерския съвет за 2025 г., съобщиха от пресслужбата на кабинета.

Разходите са за дейности по стопанисване и управление от областния управител на област София на поземлен имот с площ 958 510 кв. м – парк „Врана“.

От публикацията на областния управител Стефан Арсов не става ясно кога паркът отново ще е достъпен за граждани. По-рано беше обявено, че това може да стане до 2-3 месеца.

Exit mobile version