Поморие включва хората в разширяването на зелената система в града

16905 480724879 10231806226036365 7420958575849171519 n 768x466jpg

За да бъде още по-приятна околната среда, Поморие включва гражданите в процеса на разширяване обхвата на съществуващата зелена система.

За целта ще се приемат заявления от граждани, които желаят на тротоара пред дома им да бъде засадено дърво. При желание от своя страна гражданинът трябва да пише на имейл mayor@pomorie.bg или чрез деловодството на общината, като задължително посочи адрес и телефонен номер. След това експерт от озеленяване ще се свърже с него, за да се направи преценка кога и какъв вид дръвче е най-добре да бъде засадено на желаното място.

Поддръжката на новата растителност ще се извършва съвместно от гражданите, с което ще се гарантира нейното опазване във времето.

През 2024 г. са получени и изпълнени 46 заявления от граждани, които са пожелали премахване на дърво пред дома им по ред обосновани причини. За изминалата годината са засадени близо 200 нови дръвчета, но на места, на които да не пречат на никого. “Време е, така както активно сме загрижени за зеления облик на града ни като общество, така и всеки от нас индивидуално да допринесе за по-зелени улици и тротоари, поемайки лична ангажираност.“, приканва кметът на Поморие Иван Алексиев.

Exit mobile version