Преобразиха подлез във Варна. Художници изрисуваха безвъзмездно подлеза на Районния съд. Инициативата възниква по време на честванията по случай 180-годишнината от рождението на Капитан Петко войвода, когато граждани са повдигнали въпроса за неугледното състояние на пешеходния подлез и нуждата от неговото освежаване и облагородяване.
По стените на подлеза са нарисувани още верните съратници на великия българин, годините, през които е живял и най-знаменитата негова мисъл – „На мен ми стига царството, дето ме тачи народът“.
