Разкриват хоспис в болницата в Дупница

hallway g8676b66b7 640 640x375 1

Разрешение за разкриването на хоспис в сградата на общинската болница в Дупница ще гласуват на предстоящото си заседание общинските съветници. “Лечебно заведение с такъв статут и предлагащо подобни услуги в града няма”, отбелязва управителят на болницата д-р Стефан Николов, цитиран от БНР. В сградата на болницата съществува неработещо отделение с осигурени добри битови условия, което – след необходимите ремонти, може да се използва за хосписа. За ползването на помещението бъдещото дружество, което ще се учреди, ще плаща ежемесечно наем на болницата, така здравното заведение ще има и приходи.

С решението си съветниците трябва да делегират права на управителя д-р Николов да стартира дейностите по вписване на новоучреденото дружество в Агенция по вписванията – Търговски регистър и регистър на юридическите лица с нестопанска цел, както и да стартира процедури за издаване на разрешително от здравното заведение и по сключването на договор със Здравната каса и т.н.

Първоначално капацитетът ще е 10 легла.

Exit mobile version