Свиленград инвестира в модерен сметосъбиращ камион

1 12

Свиленград инвестира в нов сметосъбиращ камион, който ще подобри ефективността на управлението на отпадъците. Той е оборудван със съвременна технология за събиране и транспортиране на различни видове отпадъци и може да бъде използван както за разделно събрани, така и за битови отпадъци. Новата машина е марка „Ивеко”, произведена 2025 г. Закупена е със собствени средства на общината и е на стойност 171 487 евро. Камионът допълва автопарка на общинско предприятие „Благоустрояване и озеленяване” от други 4 сметосъбиращи и сметоизвозващи машини.

„Новата инвестиция на общината е поредната ни стъпка към по-чиста жизнена среда и опазване на природата”, заяви кметът на Свиленград арх. Анастас Карчев. “С модернизиране на инфраструктурата и оптимизиране на разходите за управление на отпадъците, както и чрез надграждане на системата за разделно събиране следваме основната си цел – постигане на нулево генериране на отпадъци”, добави той.

Община Свиленград от години работи за подобряване на ефективността при разделянето на отпадъците, събиране на рециклируеми материали и повторното им оползотворяване. Разширяването на системата за разделно събиране води до намаляване на битовия отпадък. Това ще намали такса битови отпадъци, която ще се изчислява на база генерирано количество.

Exit mobile version