Сградата на “Балкантон” остава

Терзиев ще промени заповедта за ПУП

thumb 834x469 thumb 834x469 sos

Снимка: Красимир Свраков

Среща със собственика на сградата на “Балкантон” за изясняване на намеренията му е проведена в Столична община. Собственикът е възстановил желанието си да запази сградата на бившата звукозаписна фирма и поема ангажимент да направи корекции към документацията, въведена по-рано в НАГ.

След това действие кметът на София Васил Терзиев има законовото основание за коригиране на заповедта за одобрения подробен устройствен план (ПУП), с което сградата ще бъде запазена и на нейно място не се предвижда ново строителство.

Exit mobile version