Сибирски тигри от зоопарка в Стара Загора починаха

tiger 934042 640

Снимката е илюстративна: pixabay.com

Два сибирски тигъра в зоопарка в Стара Загора са починали. Мъжкият тигър и женският тигър не са могли да изкарат зимата, съобщи директорът доц. д-р Радослав Михайлов, цитиран от БНР.

Нито един от обитателите на зоологическата градина не е изисквал по-специфични грижи, създадени са подходящи условия през зимата. Заболяване е причината за смъртта на двата екземпляра, уточни доц. Михайлов.

Не сме лишени от представители на вида и хищници от семейство котки, подчерта той.

Продължава реновирането на любимото място за старозагорци. На терена на реконструкцията е трудно на служителите по обгрижването на животните, но това се отнася и за строителите, посочи доц. д-р Радослав Михайлов. Паралелно продължават да се осъществяват и двете дейности.

Exit mobile version