Прокурорската колегия на ВСС освободи Бисер Михайлов от поста заместник окръжен прокурор на Перник. Синът на Михайлов – Васил, е в ареста заради поредица от нанесени побои над хора в града.
Прокурорът сам е поискал да бъде освободен от шефския пост и да остане редови обвинител.
Припомняме, че след множество оплаквания за побои на различни хора, Васил Михайлов беше арестуван на 15 юни. От прокуратурата посочиха, че няма опасност да се укрие, но неговите самоволни действия за насилие са и постоянни и могат да доведат до извършване на ново престъпление. По тази причина беше наложена най-тежката мярка за неотклонение “задържане под стража”. Преди това кметът на Перник заяви, че е готов да оглави протести, ако насилието в града не бъде спряно.
