Сменяме адресна регистрация в София през телефона

Снимката е илюстративна

Снимка: Pixabay

Генчо Керезов, зам.-кмет на София по дигитализация, иновации и икономическо развитие, ще представи нова иновативна система за смяна на адресната регистрация. Тя ще бъде приложена тестово първо в “Студентски град”, след което предстои поетапно да се въведе във всички райони на общината, съобщиха от Столичната община.

Представянето ще се състои в 11.00 ч., в блок 42б в Студентски град, където се намира Центърът за настаняване в общежитията.

Зам.-кметът по дигитализацията ще демонстрира в реално време лесната и бърза работа с новата система. Заедно с него студенти ще тестват регистрацията пред всички. С новата система процесът ще намали драстично времето за смяна на адресната регистрация до няколко минути и само с помощта на мобилен телефон.

Exit mobile version