Спират тока на болницата в Белоградчик, още общински лечебници са на предела

белоградчик 4

Всеки момент очакваме спиране на тока на болницата в Белоградчик. За това алармира градоначалникът Борис Николов пред Kmeta.bg. “Сметката за ноември все още не е платена, събират се още пари за нея, но очакваме тези дни уведомителното писмо за спиране на електроенергията от доставчика”, обясни кметът. По думите му положението е трагично. Болницата не успява да събере пари и има забавени плащания и за други консумативи.

Това не е единствената общинска болница в България, която среща затруднения с високите сметки за ток. Трудно се оправят и в Чирпан. Оттам настояват за компенсации от държавата за ток и горива, както има компенсации за бизнеса. Директорът д-р Неделчо Тотев призна, че цените на тока сериозно са ударили лечебното заведение, а сметката за газ ги е туширала. Все още има и  дефицит на лекарства от първа линия за лечение на ковид.

Малките общински болници имат нужда от всякаква помощ – от консумативи, от средства да си покриват режийните. Такъв е и случаят с болницата в Кюстендил, където директорката обяви дарителска кампания, за да оцелее болницата още миналата година.

Exit mobile version