С думи на признателност, стихове и минута мълчание жители и гости на Ивайловград почетоха Апостола

1 36

Пред бюст-паметника в градския парк на Ивайловград се проведе възпоменателна церемония по повод 153 години от гибелта на Васил Левски. С думи на признателност, стихове и минута мълчание жители и гости на града сведоха глави в знак на почит към Апостола и неговия безсмъртен завет.

В знак на признателност бяха поднесени венци и цветя от:

Диана Овчарова – Кмет на Община Ивайловград
Богдана Богданова – Председател на Общински съвет – Ивайловград
Районно управление на МВР – Ивайловград
Гранично полицейско управление – Ивайловград
Районна служба „Пожарна безопасност и защита на населението“ – Ивайловград
Средно училище „Христо Ботев“ – Ивайловград
ОУ „Св. св. Кирил и Методий“ – с. Железино
ОУ „Св. св. Кирил и Методий“ – с. Свирачи
Детска градина „Ивайловград“
Народно читалище „Пробуда 1914“ – Ивайловград
Общински исторически музей – Ивайловград
Общинско предприятие „Спектър“
Дневен център за деца с увреждания – Ивайловград
Дирекция „Социално подпомагане“ – Ивайловград
Дирекция „Бюро по труда“ – Ивайловград
Дом за стари хора – Ивайловград
Тракийско дружество „Яни Попов“ – Ивайловград
Клуб на инвалида – Ивайловград
Политическа партия ГЕРБ – Ивайловград
Политическа партия БСП – Ивайловград

Ивайловград още веднъж засвидетелства, че заветът на Левски остава жив – като морален ориентир и отговорност към бъдещето.

Поклон пред паметта на Апостола!

Exit mobile version