Министърът на здравеопазването доц. Силви Кирилов обяви, че засега не се предвижда увеличение на здравната вноска и на потребителската такса за посещение при личен лекар.
“Въвеждаме еврото от 1 януари и приехме, че до 30 юни 2026 г. няма да предприемаме повишаване на потребителската такса за посещение при личния лекар”, подчерта Кирилов. По думите му в министерството на здравеопазването трябва да бъдат много внимателни във всички изчисления и анализи, като в момента дирекция „Финанси“ се занимава с това.
“На този етап не се предлага и вдигане на здравната вноска за гражданите”, каза още министър Кирилов.
