Камерите на тол системата вече засичат и шофьорите и пътниците, които нямат предпазни колани. Новата функция е активна от 12 август, а оттогава до момента камерите са отчели 170 нарушения, съобщиха от Агенция „Пътна инфраструктура“.
От там уточняват, че въвеждането на новите функционалности не са изисквали допълнителни финансови ресурси.
Следващата стъпка в работата на Националното тол управление е да се въведе контрол върху агресивното шофиране на малка дистанция, добавят от агенцията. Планира се също камерите да дават информация в реално време за условията на пътя. Според екипа на тол управлението, тези нови функции трябва да станат факт в следващите месеци.
