Туристи ще ходят по обновени улици в Стария Несебър

Н0 ПРЕСС

Снимка: Община Несебър

Ремонтните дейности по улиците в Стария град на Несебър текат усилено.

Кметът на общината Николай Димитров направи поредна проверка на напредъка на няколко строителни обекта. Освен изпълняващата се по две европейски програми дейност по подмяна на настилките на пътното платно и тротоарите на улиците „Мена“ и „Рибарска“, в Стария град в момента се извършва и преподреждане на  калдъръм по ул. „Чайка“.

Целта е заравняване на съществуващата настилка от естествен камък, която с годините се е слегнала и на места потънала.

Междувременно приключи и поредният етап от ремонта и препокриването на крайбрежната алея с каменна настилка.

В момента се извършва планиране за лятното зацветяване на градинките в Стария Несебър.

Ремонтите са част от ежегодните дейности, залегнали в строителната програма на Общината. Изпълняват се в съответствие с предварително набелязани цели за подобряване на функционалността и общата визия на инфраструктурата, общинските сгради и зелените площи в Несебър.

Exit mobile version