Уникална церемония по закриване на Олимпиадата (видео и снимки)

download 1 5

Снимка: БТА

Олимпийският жертвеник угасна. Огънят, символизиращ най-големия спортен форум на планетата, ще се възпламени отново в Париж през 2024 година, когато ще грейне с все сила, за да се родят нови спортни звезди. Олимпийското знаме беше свалено и бе предадено на представител на следващата страна-домакин. Организаторите на Олимпиадата в Япония предадоха щафетата на своя последовател, за да могат състезателите да погледнат към 2024 година с нови мечти за медали.

С впечатляваща церемония бяха закрити Олимпийските игри в Токио. Парадът на знаменосците започна по различен ред – първо бяха японците и французите, след което гърците и чак тогава всички останали. Това е традиция от 60-те години, като идеята е не по азбучен ред, а разбъркано, за да се символизира прескачането на всякакви граници в чест на олимпийския дух.

Победител в класирането по медали станаха САЩ (39 златни, 41 сребърни, 33 бронзови медала), следвани от Китай (38, 32, 18) и домакините от Япония (27, 14, 17).

Състезателите от САЩ си направиха селфи за спомен.
Снимка: БТА

Капитанът на ансамбъла ни по художествена гимнастика Симона Дянкова беше знаменосец на България. Днес златните момичета от Ансамбъла ни по художествена гимнастика, в състав Симона Дянкова, Мадлен Радуканова, Стефани Кирякова, Ерика Зафирова и Лаура Траатс, изпълниха още повече сърцата ни, след като спечелиха трето злато за България заедно с титлата на Стойка Кръстева в турнира по бокс и на Ивет Горанова в дисциплината кумите на каратето.

Снимки: БТА

Така България финишира на 30-а позиция в класирането по медали на Олимпийските игри в Токио с феноменалните 6 отличия – 3 златни, 1 сребърно, благодарение на Антоанета Костадинова в спортната стрелба и 2 бронзови, благодарение на Тайбе Юсеин при борбата в категория до 62 килограма и Евелина Николова в категория до 57 килограма на женската борба.

Снимка: БТА
Exit mobile version