Ученици, спортисти и съветници чистят Стара Загора

0 58

През уикенда, чрез инициативата на Община Стара Загора „Заедно да почистим Стара Загора“, бяха почистени редица междублокови пространства, паркинги и паркова територия.

В кампанията се включиха и ученици от 2 “б” клас, при 9-то ОУ “Веселин Ханчев”. Децата и техните родители, почистиха около беседката на емблематичното дърво „Стария чинар“.

„Инициативата изключително много се хареса на всички и с общи усилия напълнихме чувалите със смет.  На събитието присъстваха около тридесет доброволци, които бяха удовлетворени от добре свършената работа. Радвам се,че Община Стара Загора организира такива инициативи, в които ние, обикновените граждани , можем да допринесем за лика на красивия ни град“, разказа класният ръководител на учениците Елина Кючукова.

В кампанията се включиха общински съветници, спортни клубове и граждани. Вече започна извозването на събраните отпадъци.

 

Exit mobile version