Центърът за градска мобилност премахна още 5 кални точки в София

Инициативата е финансирана със средства от платените винетни стикери на живущите в зоните за почасово паркиране

so

Центърът за градска мобилност реновира изцяло пространства за паркиране в София. Инициативата на дружеството цели да премахне т.нар. кални точки. С нов вид вече са терените: паркинг на ул. „Беломорски проход“, пред бл. 47 в  район „Лозенец“;

паркинг на ул. „Мала планина“ в район „Лозенец“;   терен на ул. „Димитър Манов“ в кв. „Иван Вазов“ между бл. 14 и  бл. 16 .

Обновено е пространството на ул. „Свети Врач“ в  кв. „Иван Вазов“,

както и южният тротоар на ул. “Оборище”, който е  между ул. “Черковна” и ул. “Буная” в  район “Оборище”.

Инициативата, чиято цел е възстановяване и подобряване на градската среда, е финансирана със средства от платените винетни стикери на живущите в зоните за почасово паркиране. ЦГМ инвестира 30% от тези  приходи обратно в подобряване на зоната, с приоритет върху премахване неподдържани терени, често използвани за паркиране.

Припомняме, че реконструкциите на тези терени през настоящата година стартираха в края на миналия месец с първите два обекта в районите „Триадица“ и „Лозенец“. Всички места са избирани в тясно сътрудничество с районните кметове.

ЦГМ продължава да работи активно в обновяване на хоризонталната и вертикална маркировка в зоните.

Exit mobile version