В Германия има специална дума за това – Kohleausstieg, която означава „поетапен отказ от въглищата“, пише BBC. Германия е най-големият потребител на въглища за производство на електроенергия в Европа и четвъртият в света след Китай, Индия и САЩ. Въпреки това страната пое ангажимент напълно да прекрати използването им до 2038 г.
За лигнитните въглища – нискокачествените меки въглища, които са и най-замърсяващи – Германия дори изтегли крайния…
Съдържанието е извлечено от външен източник. Можете да прочетете пълния текст на новината ТУК .









